Ofislerde yapılan işlem, oda sayısına veya açık ofis olmasına göre değişmektedir. 1.000 m² altındaki ofislerin Yerinde Halı Yıkama işlemi aynı gün içinde gerçekleşmektedir. Ofis Halı Yıkama işlemi esnasında masanın altları da dahil olmak üzere, kesonlar masa altlarından çekilerek yıkanır. Bilgisayar ve elektrik kablolarına dikkat edilerek yıkama işlemi yapılır.

Otel halısı yerinde yıkama işlemi, otelin oda sayısına ve doluluğuna bağlı olarak değişmektedir. 200 odalı büyük ölçekli otellerin, oda, koridor ve balo salonları dahil yıkama işlemi yaklaşık 3 hafta sürmektedir. Yıkama yapılacak kattaki odalar boş tutulur, kat kat yıkama işlemi gerçekleşir. Otel misafirlerinin konforunu sağlamak adına katların gün gün boşaltılması en sağlıklısıdır. Yıkanan odalar aynı gün housekeeping tarafından ertesi güne hazır edecek hale gelir.

Cami halı yıkama süresi halının cinsine ve yeni olup olmamasına bağlıdır. Yeni cami halıları, düzenli olarak halı tarağıyla taranmalı, havları alınmalıdır. Taranmayan ve hav çıkan halı, makinanın vakum kısmını doldurduğundan, yıkama işlemi uzun sürebilir. 600 m² alana sahip bir cami halısının yıkanması 1 günde tamamlanır, aynı gün içinde kuruma gerçekleşir.