Halkalı Koltuk Yıkama

80ºC sıcak suyla kirler çözülür ve aynı anda vakumla durulaması yapılır. Bu şekilde suyun derine işlemesine izin verilmez, hızlı kuruması buna bağlıdır.

Bir koltuk takımı için 1,5 saat süren bu işlem sonrası koltuklar havalandırılır. Koltukların kuruması 3 ila 5 saat sürer.

 

Sıcak suyla yapılan yıkama işlemi sonrasında vücudumuzdan bulaşan kirler çözülecek ve yüksek vakum sayesinde koltuk yüzeyinde hızla alınacaktır. Bu sayede koltuklarınızda kusma problemi yaşamayacaksınız.

 

Zamanımızın çoğunu koltuk ve kanepelerimizde geçirdiğimizden dolayı kıyafetlerimiz üzerindek kir ve vücudumuzdan bulaşan yağ her defasında koltuk yüzeyine değerek zamanla lekelerin oluşmasına neden olur. Kanepe ve koltuklarımızı düzenli olarak temizletmeliyiz.

Koltuk kumaşınızda bozulma veya renklerinde solma olmaz. Kullandığımız ekipmanlar amerikadan ithal olup, asla kumaş yüzeyine zarar vermez, deforme etmez.

avcilar-koltuk-yikama-red-carpet-1

Koltuk yüzeyindeki sakız, çikolata, tükenmez kalem gibi lekeleri çıkarmak için lekeli bölgeye endüstriyel şampuanlarımız uygulamamız yeterlidir. İlk seferde yeterli gelmeyen uygulamalarda, birden fazla işlem tekrar uygulanarak olumlu sonuç almak mümkündür.

zeytinburnu-koltuk-yikama-red-carpet-1

Özellikle, yıpranmış ve artık değişmesi gereken koltuklarınızda kullanılan ekipmanın kalitesi önemlidir. Plastik ekipmanlar, taşıma esnasında kırılabilir veya görünmez çatlaklar oluşabilir. Bu ekipmanların koltuk yüzeyine uygulanması esnasında, hali hazırda yırtılmaya müsait olan kumaşınız oluşmuş olan çatlak veya kırık ekipmana takılıp yırtılabilir. Paslanmaz çelikten oluşan ekipmanlarımız kesinlikle darbe sonrası çapak yapmaz, sadece ezilir ve kullanım esnasında kumaşa zarar vermez.

beylikduzu-koltuk-yikama-red-carpet-4

Düzenli olarak koltuk yüzeyini silme sonucunda, zamanla kirlerin yüzeye çıkması yani kusma şikayeti ortaya çıkacaktır. Koltuk kumaşlarınızı silerken fazla ıslak bez kullanmamanız gerekir. Aksi halde, sabunla yumuşayan kirler çok kötü bir görüntü oluşturacak şekilde kumaşın üstüne çıkacak ve kumaşa işleyerek temizlenmesini güçleştirecektir.

beylikduzu-koltuk-yikama-red-carpet-4

Bu tür kusma şikayetlerinin önüne geçmek için, yıkama yapılan yüzeyin mümkün olan en yüksek vakumlamayla sudan kirli sudan arınması gerekir. Bu sayede hem yüksek vakumla kuruma kısa sürede gerçekleşir hem de koltuk yıkama esnasında kusma şikayeti oluşmaz.

beylikduzu-koltuk-yikama-red-carpet-4

Endüstriyel koltuk yıkama makinalarımız suyu 80ºC sıcaklığa kadar çıkarmaktadır. Bu sayede yerinde koltuk yıkama işlemi sırasında kirler çözülür ve aynı anda yapılan vakumlamayla bol kirli su koltuk yüzeyinden alınır. Kuruma işlemi 3-4 saat içinde gerçekleşir.

beylikduzu-koltuk-yikama-red-carpet-4